таг: правила

ЕК го претстави новиот стандард Еуро 7 за сите возила

0
Европската комисија предложи регулатива со нови правила за намалување на штетните издувни гасови од моторните возила наречена – Еуро 7, во...

Чудни верувања за кои не учеа постарите: Зошто не смееме да...

0
Има многу „правила“ на кои нè научиле нашите мајки и баби, што можеме, а што не можеме, без да добиеме никакви објаснувања зошто...

ЕП предлага право на глас од 16-годишна возраст

0
Европскиот парламент го претстави предлогот за нови изборни правила со кои се намалува старосната граница...

ЕУ ќе предложи конечни правила за зелени инвестиции

0
Европската комисија денеска ќе го открие својот конечен предлог правила за тоа дали гасот и...

Условите за влез во Грција продолжени за уште една седмица

0
Актуелните правила и мерки за влез во Грција, кои важат и за државјаните на Северна Македонија, се непроменети и продолжени за...

Нетрпеливи сте и напорни: Пет грешки што ги правите кога се...

0
Нема правила, но има работи кои им пречат на сите Новите технологии овозможија различни форми на комуникација. Ова дури влијаеше на начинот...

Нови правила во Германија: Кој не сака вакцина, нема платено боледување...

0
Германија, ги заостри мерките за невакцинирани граѓани. Новите правила предвидуваат дека невакцинираните граѓани ќе останат без надоместоци за болест ако добијат корона, откако пред...

Советот на ЕУ одби пристап до содржината на словенечкиот нонпејпер за...

0
По формално новинарско барање преку воспоставените правила за достап до информации за увид во содржината на словенечкиот нонпејпер кој ја разбрани балканската...

Се отвораат продавниците во Грција

0
Под посебни правила и прописи, со задолжителн испратена смс порака и со ограничено време за шопинг на граѓаните, по пауза од два месеци,...

Од понеделник се отвораат продавниците во Грција, но мора да ги...

0
Под строги правила и протоколи, од понеделник се отвораат продавниците во Грција, со исклучок на трговските центри и моловите, јави дописничката на МИА...