таг: правец

Северна Кореја лансираше неидентификувана ракета

0
Северна Кореја денеска лансираше неидентификувана ракета во правец на југозапад, соопштија армиите на Јужна Кореја и на Јапонија. Јапонската влада претходно денеска...

Северна Кореја истрела неколку крстосувачки ракети

0
Северна Кореја денеска истрела неколку крстосувачки ракети во правец на Жолтото Море, објави...

Северна Кореја истрела две балистички ракети

0
Северна Кореја рано утринава лансираше две балистички ракети во правец на исток и...

Автопатот „Струма“ отворен за сообраќај, ќе се прави увид за состојбата...

0
Автопатот „Струма“ во правец кон Софија повторно е отворен за сообераќај. Коловозната лента...

Виц на денот: Цариник

0
Некој цариник умрел и правец кај Св. Петар. Додека Св. Петар се мислел каде да го испрати цариникот му вика: ...