таг: правдата

Европскиот суд на правдата ја казни Унгарија со 200 милиони евра...

0
Европскиот суд на правдата и нареди на Унгарија да плати казна од 200 милиони евра и уште еден милион евра дневно доцнење поради...

(ВИДЕО) Меѓународниот суд на правдата побара налог за апсење на Нетанјаху...

0
Меѓународниот суд на правдата побара налог за апсење на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху за наводни воени злосторства. „Постојат разумни основи да се...

Меѓународниот суд на правдата побара налог за апсење на Нетанјаху и...

0
Меѓународниот суд на правдата побара налог за апсење на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху за наводни воени злосторства, пренесува МИА. „Постојат разумни основи...

ИЦЈ одби да и нареди на Германија да ја стопира воената...

0
Меѓународниот суд на правдата во Хаг (ИЦЈ) денеска го отфрли барањето на Никарагва да и наложи на Германија да ја прекине воената и...

Никарагва бара Германија да ја стопира поддршката за Израел

0
Пред Меѓународниот суд на правдата во Хаг (МСП) денеска почна дебата за тврдењето на Никарагва дека Германија му помага на Израел да изврши...

МСП му наложи на Израел да отвори копнени премини за хуманитарна...

0
Меѓународниот суд на правдата при ОН му наложи на Израел да преземе мерки, вклучително и отворање повеќе копнени премини за доставување храна, вода,...

Партијата на Ердоган ја почнува кампањата за претседателските и парламентарните избори

0
– Конзервативната исламска Партија на правдата и развојот (АКП) на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска официјално ја започнува својата кампања...

Европскиот суд на правдата пред одлука што може да ги чини...

0
Европскиот суд на правдата (ЕСП) денеска ќе донесе одлука дали може да бидат намалени финансиските средства од Европската Унија за земјте...

Турција ја осуди одлуката на Европскиот суд за верските симболи на...

0
Турција ја осуди одлуката на Европскиот суд за правдата дека работодавците можат да им забранат на своите...