таг: прават

Сѐ за љубов: Овие 4 знаци се вистински романтичари во зодијакот

0
Нивната самодоверба и великодушност ги прават природни лидери во односите Риби Рибите, сонливиот воден знак со кој владее Нептун,...

Што ќе се случи ако голтнете гума за џвакање?

0
Некои тоа го прават од навика, а некои се случуваат случајно, но дали некогаш сте се запрашале што се случува во...

Четири најчести проблеми во однесувањето на кучињата и совети како да...

0
НЕКОИ кучиња прават совршено друштво од денот кога ќе ги донесете дома, никогаш не џвакаат чевли, не лаат по поштарот или не крадат...

Вака изгледа еден слободен ден на членовите од кралското семејство: Ќе...

0
Еве што прават кога не прават ништо Ако некогаш сте се запрашале како изгледа денот кога тие немаат кралски должности, го...

Сигурно не сте го знаеле овој трик за мелено месо: Користете...

0
Сите дома прават плескавици, ќебапи, полнети шницли или ќофтиња. Излегува вкусно, но за да го направите најсочното можно јадење од мелено месо, користете...

Виц на денот: Муабет

0
Мравка и пајак прават муабет на мобилен. Мравката: Еј, пер кај си бе? Пајакот: Еј, абе ништо не те слушам, немам...

Летните Олимписки игри нема да се одржат ни во 2021 година!?

0
Организаторите веќе прават план за откажување на Олимписките игри во Токио, изјави еден од членовите на организацијата на Летните Олимписки игри во...

Виц на денот: Муабет

0
Две плавуши прават муабет:– Знаеш, тој знае дека сум во брак и пак спие со мене веќе цела година!– Па, овие мажите...

Лондон и Брисел имаат часови за компромисно решение: Последни напори за...

0
Официјални Брисел и Лондон ги прават последните напори за постигнување на трговски договор пред 31 декември, кога е утврден рокот пред излезот...

Дојде крајот на тајната чувана 7 години

0
Откриено е што му прават на Шумахер, и тоа од неговиот дом. Легендарниот возач на Формула 1, Михаел Шумахер претрпе тешка повреда...