таг: Поштенска

Скандалозна реклама: Дедо Мраз претставен како хомосексуалец, реакциите се бурни (ВИДЕО)

0
Божиќната реклама за норвешката поштенска служба „Постен“ предизвикува бурни реакции на социјалните мрежи во Норвешка, но и ширум светот, бидејќи во неа Дедо...

Промовирана поштенската марка по повод македонските фудбалери на ЕУРО2020

0
Поштенска марка по повод историскиот настап на македонските фудбалери на Европско првенство во фудбал 2020 промовираше денеска АД Пошта на Северна Македонија. ...