таг: поширокиот

Во Дебар и околината нема епидемиолог и оториноларинголог

0
Поширокиот дебарски регион повторно остана без епидемиолог, откако на пензионираниот Ментор Меља му заврши договорот на дело, потпишан со Министерството за здравство. ...

Тренинзите зад затворени врати, на барање на стручниот штаб !

0
Селекторот на македонската репрезентација, Александар Јончевски, го одреди поширокиот список кошаркари на кои ќе смета...

Манчини го објави списокот на фудбалери за дуелот против Македонија (ФОТО)

0
Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација, Роберто Манчини, го објави поширокиот список на фудбалери на кои ќе смета за бараж-натпреварот против Македонија за Светското...