таг: почувствуван

Нов земјотрес во БиХ со јачина од 3,3 степени според Рихтер

0
Вечерва во 20:02 часот повторно е почувствуван потрес во БиХ. Според Евромедитеранскиот сеизмолошки центар земјотресот...

Земјотрес ги вознемири дебрани, епицентарот во Албанија, со јачина од 4,8...

0
Вечерва во 22:14 часот во дебарско почувствуван е земјотрес, кој ги вознемири посебно жителите во...