таг: Почнувајќи

САД ќе воведат царина од 200 отсто на алуминиумот од Русија

0
Почнувајќи од 10 март САД ќе воведат царина од 200 отсто за алуминиумот произведен во Русија, соопшти денеска Белата куќа, најавувајќи...

Новата СОС-функција на „Ајфон 14“ достапна во САД и Канада

0
Почнувајќи од денеска, корисниците на „Ајфон 14“ во САД и Канада можат да ја користат функцијата „Emergency SOS“ за повикување помош преку сателит....

Во Њујорк почнува дебатата на Генералното собрание на ОН

0
Почнувајќи од денесka, светските лидери ќе се обратат на Генералната дебата на 77-та сесија на...

Од април Албанија ќе има ден без автомобили секоја прва недела...

0
Почнувајќи од 3 април, секоја прва недела во месецот, секој град во Албанија ќе има ден без автомобили, соопшти денеска албанската...

„Google Hangouts“ заминува во историја

0
Почнувајќи од следниот месец, корисниците на Googleповеќе нема да ја имаат класичната услуга за пораки Hangouts. Oваа апликација полека заминува во историјата...

Наскоро пристигнува ретрограден Меркур во Водолија и Јарец, а еве како...

0
Почнувајќи од 2 јануари, Меркур е во знакот Водолија каде ќе остане сè до 25 јануари кога ќе тргне во ретроградно движење во...

Жителите на овој град од денеска добиваат 100 долари за прва...

0
Почнувајќи од денеска, секој жител на Њујорк кој ќе прими прва доза вакцина против коронавирус ќе добие подарок од 100 американски долари. ...

Од 12 јули може да се вакцинира секој граѓани, без разлика...

0
Почнувајќи од 12 јули вакцинацијата на граѓаните ќе се одвива во постоечките вакцинални пунктови од здравствените домови и болниците во државата, а во...