таг: Почнуваме

Обединети до искоренување на ковид-19: ЕУ одбројува до старт на масовната...

0
Почнуваме обединети и во ист ден до искоренување на коронавирусот, порача претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен, пред пратениците во...