таг: почит

За 42-от роденден на Тоше – музичко-сценски настан во Крушево

0
Со крводарителска акција, со почит на неговото вечно почивалиште, промоција на уметнички дела и со музичко-сценскиот настан насловен „Ангел си ти“ денеска во...

Меси: Еве како Пеп Гвардиола го оштети фудбалот

0
Лионел Меси има неограничена почит кон Пеп Гвардиола. Напаѓачот на ПСЖ има долг контакт со шпанскиот техничар...

Франција им оддаде почит на жртвите од терористичките напади од 13...

0
Француската премиерка Елизабет Борн денеска им оддаде почит на жртвите од нападите на 13 ноември 2015 година, со едноминутно молчење на...

Што ќе се промени по смртта на кралицата Елизабета Втора

0
Почит и сочувство за смртта на британската кралица Елизабета Втора, како и пофалби за нејзиното 70 годишно владеење упатија светските лидери....

Британците и светските лидери се простуваат од кралицата Елизабета

0
Светските лидери и граѓаните ширум светот и оддаваат почит на кралицата Елизабета Втора, која почина во на 96-годишна возраст. Илјадници луѓе...

Сер Елтон Џон ѝ оддаде последна почит на кралицата

0
Сер Елтон Џон и оддаде почит на „милоста и пристојноста“ на тукушто починатата британска кралица Елизабета Втора на концертот во Торонто, Канада, одржан...

Дали знаете кој цвет е симбол на Велигден?

0
Цветовите се симбол на почит и внимание кон оној кому ќе му ги подарите. Со векови, тоа беше начин да се изразат чувствата....

Откако дојде на власт Бајден реши да направи голема промена- за...

0
САД им оддадоа почит на повеќе од 500.000 жртви на Ковид-19 од почетокот на пандемијата, а претседателот Џо Бајден повика на единство во...