таг: починаа

Осум деца и една жена починаа откако јаделе месо од желка...

0
Осум деца и една жена починаа откако јаделе месо од морска желка во архипелагот Занзибар, јавува Скај њуз. Властите соопштија дека 78 лица...

Четири деца починаа од голема кашлица во Белград, едно дете на...

0
Четири деца починаа од голема кашлица во Институтот за мајки и деца „Д-р Вукан Чупиќ“ во Белград, изјави за РТС проф. д-р Владислав...

Над 9.000 луѓе починале во Појасот Газа бидејќи не добиле соодветен...

0
Повеќе од девет илјади луѓе починаа во Појасот Газа поради тоа што не можеле да имаат соодветен третман, информира денеска генералниот директор на...

Пукање во фабриката на „Мерцедес“ во Германија, има мртви

0
Две лица починаа во смртоносна престрелка што се случи утринава во фабриката на...

За две години пандемија ковид-19, починале над 6 милиони луѓе

0
Шест милиони луѓе починаа во светот како последица на ковид-19 од почетокот на избувнувањето на пандемијата, која влезе во третата година, покажуваат денешните...

Од ковид починаа уште 19 лица, 1.348 новозаразени

0
Од ковид-19 починаа уште 19 лица во Македонија и со тоа бројката на пациенти кои ја загубијата битката со болеста од почетокот на...

Уште 25 лица починаа од ковид, нови 1.722 заразени, 250 се...

0
Вкупно 25 лица починаа од компликации од ковид-19, а Министерството за здравство информира за нови 1.722 заразени од 4.939 тестови. Од 25 починати, седум...

Починаа 26 лица, нови 711 заразни со ковид, од нив 84...

0
Вкупно 26 лица починаа од компликации од ковид, а Министерството за здравство регистрира нови 711 заразни. Од вкупниот број на починати лица 14 лица...

Рекорден број заразени со ковид, 2.341 од 6.139 теста, починаа 26...

0
Вкупно 26 лица починаа од компликации од ковид-19, од кои осум се целосно вакцинирани, а кај 23 се регистрирани коморбидитети, и уште 2.341...

Осум пациенти починаа, уште 1.348 нови случаи на ковид-19, од нив...

0
Осум пациенти починаа од компликации од коронавирус, регистрирани се уште 1.348 нови случаи на ковид-19, од нив 145 се заразиле вторпат, информираат од...