fbpx
17 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: починаа

Од коронавирус починаа 2,4 милиони луѓе во светот – дали е...

0
Два милиона и 400.543 луѓе починаа од коронавирус во светот, додека 108 милиони и 785.960 беа заразени. Од официјалниот број заразени, 66 милиони...

Повторно епидемија на ебола во Гвинеја, забележани првите смртни случаи

0
Четири лица починаа од ебола во југоисточна Гвинеја, соопштија денеска властите во таа земја. Министерот за...

СЗО: Рекордни 96.000 луѓе починаа од коронавирус во светот за една...

0
Речиси 96.000 луѓе починаа од коронавирус во светот за една недела. Ова е рекорд за период од седум дена од почетокот на пандемијата,...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
17 ° C
17 °
17 °
45 %
1kmh
0 %
пет
17 °
саб
18 °
нед
11 °
пон
11 °
вто
10 °

Последни објави