таг: почеток

Ландсбергис: Императив е одредувањето датум за почеток на преговори со Украина...

0
 Одредувањето датум во Европскиот совет оваа недела за почеток на преговорите со Украина и Молдавија е императив во моментов, изјави литванскиот министер...

Почнува големата мултимедијална конференција „Украина – две години хероизам“

0
Денес во Музејот на македонската борба за независност, со почеток во 10 часот започнува  големата мултимедијална конференција под наслов „Украина – две години...

Протестен марш по повод двегодишнината од целосната руска инвазија проти Украина...

0
Денеска, со почеток во 10 часот, Здружението на Украинците во С. Македонија „Лесја Украинка“ ќе одржи мирен протестен марш по повод двегодишнината од...

Беше убав, харизматичен, со плави очи и паметен, атрибути пред кои...

0
НЕНАД ЈОВАНОВИЌ На самиот почеток на документарниот филм „Навални“, главниот инспиратор вели, „Дали е ова приказна за мојот живот или не...

Веќе можете да слушате радио станица што свири Божиќни песни од...

0
реклама ИАКО е само почеток на ноември, новогодишните украси веќе се нашироко во продавниците,...

Баерн и Атлетико, со најмногу играчи во финалето на СП

0
Во недела со почеток од 16 часот Аргентина и Франција ќе играат во големото финале на Светското...

Од Петар Пан до Волшебникот од Оз: Oваа информација ќе ви...

0
За почеток, веднаш треба да се запрашаме зошто би сакале да ви ги уништиме сеќавањата на некои прекрасни работи од вашето детство? ...

Илон Маск најави масовни отпуштања во Твитер

0
Илон Маск за денеска најави почеток на масовни отпуштања во Твитер, со што нагло ќе...

Трите опции на Македонија за освојување на првото место во група

0
Македонската фудбалска репрезентација денеска со почеток од 18 часот ја има последната шанса за да се избори...

Ја викаат најтажното лице на Холивуд, а тој е причината: Овој...

0
Од самиот почеток на врската, а потоа и бракот на Џастин и Хејли Бибер, едно нешто секогаш се одолговлекуваше – неговата љубов кон...