таг: почести

Поради високите температури зголемен број граѓани добиле труење од храна

0
Сѐ почести се случаите на граѓани кои побарале медицинска помош, поради консумирање на расипана храна. Лекарите апелираат – луѓето да внимаваат што...

Војната во Украина се префрла на руска територија

0
Војната во Украина се префрла на руска територија. Се почести се нападите, особено со дронови, во пограничниот град Белгород. „Сите...

Владата на Косово и на Албанија постигнаа договор за 19 точки

0
Албанскиот премиер Рама беше примен со државни почести на осмата заедничка владина средба меѓу двете земји. Рама на заедничката конференција со...

Шакира има нов и провокативен спот

0
Шакира уште еднаш ги почести своите обожаватели и следачи на Инстаграм, со слика од себеси во црн костим што ги истакнува нејзините облини....

Гучи Мејн и подарил милион долари на сопругата бидејќи му родила...

0
Раперот Гучи Мејн ја почести својата сопругата Кејша Кор со милион долари, откако таа му родила момче, пишува „Унилад“. ...