таг: пофали

Камер Ќака повторно потпиша со Шкендија

0
Шкендија од Тетово се пофали со уште едно ново име во зимскиот преоден рок. Практично се работи...

Земјите од Г7 го поддржуваат брзото отворање на преговорите на Северна...

0
Групата седум индустриски развиени земји ги пофали Албанија, Косово, Црна Гора и Северна Македонија за целосно усогласување на надворешната политика со...

Бол: Чикаго е меѓу најдобрите тимови во НБА

0
Кошаркарот на Чикаго, Лонзо Бол, го пофали нивото на тимот по големата победа против Лејкерс (121:103) во Лос Анџелес. -Чикаго е меѓу...

Милевски: Моите фудбалери покажаа дека имаат голем потенцијал

0
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски ја пофали играта на неговите избраници кои вечерва во Ереван ја декласираа Ерменија со 5:0. ...

Дешам: Бензема докажа дека е клучен играч во националниот тим, тој...

0
Селекторот на Франција, Дидие Дешам го пофали напаѓачот Карим Бензема, по победата над Шпанија во финалето на Лигата на нации (2:1). –...

Познатата пејачка за првата дама на Франција: Брижит Макрон е многу...

0
Австралиската пејачка јавно ја пофали првата дама на Франција… Првата дама на Франција, Брижит Макрон (67) секојдневно го ...