таг: поубаво

Првично биле насликани грчките и римските статуи: Вака требало да изгледаат

0
реклама„Колку е побело телото, толку поубаво“, изјавил Јохан Винкелман, германски историчар на уметност во 1800-тите, додавајќи дека иако „бојата придонесува за убавината“,...

Експертите открија како да знаете колку често треба да ги перете...

0
Нема ништо поубаво од тоа да лежите во кревет со чисти чаршафи, но не е толку хигиенски ако ги носите истите пижами со...

Вкусете нешто поразлично: Ќофтиња со грав

0
Нема ништо поубаво од вкусно подготвени топчиња од мелено месо и грав кои се сочни, полни со арома и вкус. Дали ќе...

Време е за ручек: Тајната на сочните домашни ќофтиња

0
Нема ништо поубаво од вкусно подготвени топчиња од мелено месо кои се сочни, полни со арома и вкус, а ако се испечени...