таг: потсетување

Договорен текстот на резолуцијата за Сребреница, Србија ги повикува членките на...

0
Договорен е предлогот за резолуцијата за потсетување на геноцидот врз Бошњаците од Сребреница извршен во јули 1995 година, а за него...

Полска донесе закон: Медиумите не смеат на границата со Белорусија

0
За потсетување, мигрантската криза таму трае последните неколку недели. Advertisements ...