таг: потресе

Силен земјотрес ги погоди Филипините

0
Силен земјотрес го потресе јужниот дел на Филипините, со јачина од 6 степени...

Во земјотресот што денеска ја потресе југоисточна Турција загина најмалку едно...

0
Во земјотресот што денеска ја потресе југоисточна Турција загина најмалку едно лице, а...

Три куќи се урнаа по експлозија на гас во Порт Ричмонд...

0
Експлозија на гас што ја потресе населбата Порт Ричмонд во Филаделфија, град на североистокот на...

Пеле, статуата на Исус во боите на бразилското знаме

0
Смртта на Пеле го потресе Бразил и целата нација тагува за својата фудбалска легенда. Во Рио де...

УШТЕ ЕДНА ФУДБАЛСКА ТРАГЕДИЈА: 21-годишен грчки фудбалер колабираше среде натпревар и...

0
Уште една фудбалска трагедија го потресе фудбалски свет, овојпат од Грција дојде информацијата за прераната смрт на 21-годишниот фудбалер, Алесандрос Лампис. Тој...

НОВА ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДНИЈА: Почина 20-годишен ракометар на Бутел!

0
Денеска нова трагедија ја потресе спортската јавност по информацијата за смртта на 20-годишниот ракометар на Бутел, Марко Божиновски. Првичните информации за причините...

ЕВРОПА ВО ШОК: Убиен фудбалски менаџер, се појавија и снимки од...

0
Фудбалска Европа ја потресе веста дека вчера беше убиен фудбалскиот менаџер Романците Безубовс. Полицијата на...

Нов скандал го тресе европскиот фудбал: Натпреварот во Ла Лига беше...

0
Нов скандал го потресе европскиот фудбал. Натпреварот од Ла Лига помеѓу Кадиз и Валенсија беше...

ВИДЕО: Игор Џамбазов се прости од Балашевиќ – со песна

0
Вчера целиот Балкан се потресе од веста за смртта на легендарниот Ѓорѓе Балашевиќ. За неговата големина ќе зборуваи бројните стихови кои засекогаш...

ФУДБАЛСКИОТ СВЕТ ЗАВИЕН ВО ТАГА : Убиен 21 годишен фудбалер –...

0
Шокантна вест го потресе фудбалскиот свет. Играчот на Иртиш, Jeгор Дробиш (21), е убиен во Омск, пренесува „Спорт експрес“. Тој...