таг: потребен

РЕЦЕПТ ЗА УНИВЕРЗАЛНО ТЕСТО: Можете да го користите за да направите...

0
На секоја домаќинка и е потребен ваков рецепт Ова е универзален рецепт за тесто со кој можете да направите буквално сè: од...

Дневен хороскоп за недела (22.05.2022)

0
Овен Работа: Потребен ви е одмор и добро друштво. Овој ден поминете го во дружење со драги пријатели. Љубов:...

Радев бара рокови и влез на Бугарите во Уставот

0
Потребен е јасен роковник за решавање на отворените политички прашања, порача бугарскиот претседател Румен Радев на средба со претставници на бугарски...

Без одложување на обврските: Како покрај работата да имате и квалитетен...

0
Знаеме, многу работите и потребен ви е одмор од време на време. Колкумина од вас биле на Фејсбук, Инстаграм… во текот на...

Бесими: Низ инклузивен процес ќе се носат одлуки за подобар и...

0
Потребен ни е даночен систем којшто ќе овозможи забрзан, инклузивен и одржлив економски раст. Министерот за финансии, Фатмир Бесими, одржа повеќе состаноци со...

Дневен хороскоп за 6 март: Денес не брзајте со одлуките

0
Овен На работното место потребен ви е мир ако сакате навреме да завршите со важните обврски. Во љубовта станувате поотворени, а ова...

Посни чоколадни бомбици со суво овошје и лешници

0
Доколку ви е потребен брз и лесен рецепт за божиќен десерт, ви ги препорачуваме овие магични чоколадни бомбици со лешници и суво овошје…...