таг: потпретседател

Пенс му сврте грб на Трамп: Не можам со чиста совест...

0
Поранешниот американски потпретседател Мајк Пенс изјави дека „не може со чиста совест“ да го поддржи поранешниот шеф Доналд Трамп во изборната трка, но...

Загина директор на Лукоил во Москва, паднал од прозорец

0
67-годишниот Равил Маганов, потпретседател и директор во големата руска нафтена компанија Лукоил, загина во Москва,...

Медведев: Европа ја чекаат празни полици, бран криминал, хиперинфлација и банкрот

0
Дмитриј Медведев, поранешен руски премиер и потпретседател на Советот за безбедност на Русија, вели дека „европскиот финансиски систем не е стабилен“...

ВИДЕО: На турскиот потпретседател му се слоши за време на самит...

0
На турскиот потпретседател Фуат Октај му се слоши поради низок крвен притисок додека држеше говор што се пренесуваше во живо на националните...

ВИДЕО I Американскиот потпретседател Мајк Пенс се вакцинираше пред камери

0
Американскиот потпретседател Мајк Пенс денеска ја прими вакцината против коронавурусот и тоа јавно, во директен ТВ пренос од Белата куќа. –...