таг: потпиша

Германија потпиша договор од 2,1 милијарди евра со Ербас за воени...

0
Германската армија потпиша договор вреден 2,1 милијарди евра со Ербас за следната генерација воени комуникациски сателити наречени „SatcomBw 3“, соопшти денеска Ербас. ...

Белорусија го суспендира учеството во Договорот за конвенционални сили во Европа

0
Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко потпиша декрет за суспендирање на учеството на неговата земја во Договорот за конвенционални вооружени сили (ЦФЕ), кој го...

ЕУ и Молдавија потпишаа партнерство за „безбедност и одбрана“

0
Молдавија потпиша партнерство со Европската унија во областа на безбедноста и одбраната, прва страна што склучила соодветен договор со унијата, изјави денеска шефот...

Бајден го потпиша нацрт-законот со кој се обезбедува клучната воена помош...

0
Претседателот Џо Бајден денес го потпиша нацрт законот за помош со кој се обезбедува клучна воена помош за Украина, со што се стави...

Унгарскиот претседател ја потпиша одлуката за членството на Шведска во НАТО

0
Унгарскиот претседател Тамаш Суљок ја потпиша одлуката со која и се овозможува на Шведска да се приклучи на НАТО, соопшти неговиот кабинет. ...

Бајден потпиша наредба за проширување на антируските санкции

0
Американскиот претседател Џо Бајден денеска потпиша извршна наредба со која се отвора патот  Вашингтон да воведе санкции за финансиски институции што и помагаат...

Гигантот „Д-марин“ ќе управува со туристичкото пристаниште Валона

0
Влора Марина потпиша уште еден договор за партнерство, овој пат со Д-Марин, престижна мрежа за управување со морето низ Медитеранот и...

Бајден потпиша: Нема пари за помош на Израел и Украина

0
Американскиот претседател Џозеф Бајден потпиша предлог-закон за финансирање на владата кој не вклучува...

Путин потпиша: Русија ја повлекува ратификацијата на Договорот за забрана на...

0
Рускиот претседател Владимир Путин потпиша закон за повлекување на ратификацијата на Договорот за...

Јунајтед го потпиша најскапиот договор, ќе добие 900 милиони фунти

0
Екипата на Манчестер Јунајтед потпиша нов договор со германскиот бренд за облека „Адидас“ кој ќе...