таг: потпиша

Бајден потпиша закон со кој се декласифицираат документите за потеклото на...

0
Американскиот претседател Џо Бајден потпиша закон со кој се бара од директорката на Националната разузнавачка служба да ги декласифицира документите поврзани...

Капитенот на Динамо го напушта „Максимир“ по 11 години

0
Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми официјално потпиша договор со кинескиот клуб Пекинг Гуан кој ќе стапи...

Работнички потпиша прв професионален договор со Амар Хаџибулиќ

0
Македонскиот прволигаш Работнички објави дека потпиша прв професионален договор со најновиот голем бисер од младинската школа, голманот...

„Се тресев кога го видов“: Џорџина и Роналдо се сретнале во...

0
Кристијано РОНАЛДО потпиша за фудбалскиот клуб Ал Наср од Саудиска Арабија. Неговата партнерка Георгина Родригез се преселила со нивните деца во Ријад. Роналдо...

Пеп Гвардиола останува на “Етихад” до 2025 година

0
Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, потпиша нов договор со „граѓаните“ до 2025 година. Гвардиола му се...

Путин ги зголемува безбедносните мерки на мостот на Крим

0
Рускиот претседател Владимир Путин синоќа потпиша указ за зајакнување на мерките за заштита на мостот на Крим и енергетската инфраструктура меѓу...

Путин ги потпиша законите за анексија на украинските територии

0
Рускиот претседател Владимир Путин ги потпиша законите за припојување на четирите украински региони кон Русија,...

Зеленски издаде декрет според кој разговори на Украина со Путин се...

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски потпиша декрет со кој официјално се прогласуваат за „невозможни“ какви било...

Сака да го сруши проклетството, Обамејанг го зема бројот кој во...

0
Пјер-Емерик Обамејанг синоќа и официјално потпиша за Челзи. Габонецот помина само половина година во Барселона, каде имаше навистина фантастична полусезона, но реши да...

Во Црна Гора потпишан договорот со СПЦ

0
Црна Гора го потпиша договорот со Српската православна црква, кој предвидува регулирање на односите меѓу Црна Гора и СПЦ чие седиште...