таг: потпишал

Путин најави делумна мобилизација во Русија

0
Рускиот претседател Владимир Путин објави дека потпишал указ за делумна воена мобилизација во Русија. Путин...

Принцот Алберт од Монако, наводно, ќе ѝ плаќа на сопругата 12...

0
Принцот Алберт од Монако потпишал доверлива спогодба во која тој се согласува да ѝ плаќа на сопругата, принцезата Шарлин – милиони евра, за...

Гугл ќе плаќа надомест за медиумите во Италија

0
Гугл соопшти дека потпишал серија договори за лиценца со италијанските медиуми, со што се отвора патот за плаќање надоместоци за издавачите, согласно законот...

Позната е годишната плата на Јирген Клоп

0
Јирген Клоп потпишал нов договор со Ливерпул на крајот на 2019 година, кој треба да трае до летото 2024 година. Одличниот германски...