таг: потпира

Зеленски: Украина развива оружје за да се спротивстави на руските авиони

0
Украина се потпира на комбинирана заштита од руските воздушни бомби и развива сопствено оружје за да се спротивстави на руските авиони, изјави Украинскиот...