таг: потешко

Масовно пукање во Зворник: Едно лице загина, тројца ранети

0
Едно лице загина, а три се ранети, од кои едно потешко, во престрелка што се...

Никогаш нема да мора да држите диета, а килограмите ќе се...

0
Она што е многу потешко од непосредната одлука да започнете диета е волјата трајно да го промените начинот на исхрана. И токму...

Тешко повредените деца од српскиот автобус се стабилни, но остануваат на...

0
Двете потешко повредени деца од несреќата со српскиот автобус на автопатот „Тракија“ ноќта...

Судар на два воза во забавен парк во Германија, повредени се...

0
Повеќе од 30 лица се повредени, од кои двајца потешко, откако два воза се удриле...

Руски проектили погодиле преполн трговскиот центар во централна Украина

0
Најмалку две лица загинале, а 20 се повредени, од кои девет потешко, откако руски проектили...

Меѓу 30 и 40 лица повредени од торнадо во германскиот град...

0
Меѓу 30 и 40 лица се повредени, од кои 10 потешко, во невремето што попладнево...

Баерн Минхен минимално до триумф против Арминија

0
Германскиот фудбалски шампион Баерн Минхен многу потешко од очекувањата дојде до трите бода на вечерашната пресметка против Арминија Билефелд во првата лига на...