таг: потерница

Украинско МНР: Распишаната потерница за Зеленски е доказ за очајот на...

0
Украинското Министерство за надворешни работи соопшти дека распишаната потерница од страна на Русија за претседателот Володимир Зеленски е „доказ за очајот на рускиот...

Русија распиша потерница по Љубов Совол, соработничка на Навални

0
Руските власти распишаа потерница по опозициска активистка Љубов Собол, која е блиска соработничка на затворениот...