таг: потекло

Бугарска криминална група украла 54 милиони фунти финансиска помош во Британија

0
Петмина криминалци од бугарско потекло поднеле повеќе од 6.000 лажни барања за субвенции во Лондон. Тие живееле луксузен живот откако земале речиси 54...

СЗО: Досега 20 земји пријавиле 348 случаи на хепатитис со непознато...

0
Досега се евидентирани 348 случаи на хепатитис со непознато потекло, соопшти Светската здравствена организација (СЗО). Се разгледува претпоставката дека аденовирус е...

Ермал Мета рангиран на третото место на фестивалот „Сан Ремо“

0
Пејачот со албанско потекло, Ермал Мета e рангиран на третото место на 71 – от фестивал Сан...

Кулушевски сака да замине од Јувентус

0
Шведскиот фудбалски репрезнетативец со македонско потекло Дејан Кулушевски не е задоволен во Јувентус и побарал трансфер од раководството на клубот. Кулушевски...

Американците традиционално ја прават за празниците, но оваа пита која освојува...

0
По потекло од Америка, пеканот е сушено овошје многу слично на традиционалните ореви, но со малку потемна боја и помеко, послатко по вкус....

Откријте зоштo би требало да го вметнете циметот во вашата исхрана

0
Циметот е мало стебло со потекло од Јужна Африка, а може да се набави мелен и во облик на стапчиња. Лек...

Според Календарот на МПЦ: Утре се празнуваат овие светители

0
Свети Андреј Јуродив По потекло Словен. Како роб го купи некој богаташ Теогност во Цариград, во времето на царот Лав Мудриот, син...

Д-р Харис Бабачиќ објаснува како и вакцинираните може да починат од...

0
Доктор Харис Бабичиќ по потекло од Македонија кој неколку години работи на Каролинска институтот во Стокхолм Во својот пост на Фејсбук докторот...

Пријанка Чопра објави фотографија од младоста на која изгледа непрепознатливо: Хирургот...

0
Холивудската актерка со индиско потекло Пријанка Чопра несомнено е една од најубавите актерки во светот, а во последните неколку години привлекува внимание...

Хајди Клум и нејзината ќерка Лени без трошка шминка: Обожавателите воодушевени...

0
Американската манекенка со потекло од Германија, Хајди Клум и нејзината наследничка Лени Клум во последно време се многу активни на социјалните мрежи....