таг: потегот

ЕУ е против ограничување на слободната трговија со Украина

0
Потегот на Јарослав Качински, лидерот на полската владејачка партија и заменик премиер, беше...

Анализа: Пировата победа на Макрон ризик за разгорување на гневот

0
Потегот на претседателот Емануел Макрон да го избегне Националното собрание и да спроведе непопуларна ревизија на пензискиот систем без гласање во...

Се огласи црногорскиот ракометар кој плукна кон македонските навивачи: Заработи и...

0
Црногорскиот ракометен репрезентативец, Марко Ласица се извини за потегот по крајот на натпреварот меѓу Македонија и неговата репрезентација. Тој плукна кон македонските...

Во Собранието блокиран пакетот за помош, плата за февруари не исплатиле...

0
Неразумен е потегот опозицијата да го блокира Собранието, а со тоа да не може да се донесат...