таг: потврдуваат

Што не треба, а што треба да додадете во кафето ако...

0
реклама Иако многу студии потврдуваат дека кафето може да ви помогне да изгубите тежина, она...

Миленичињата позитивно влијаат при карантин и изолација

0
Истражувањата покажуваат и потврдуваат дека миленичињата позитивно влијаеле на менталното здравје на нивните сопственици при рестриктивните епидемиолошки мерки против коронавирусот. Испитување спроведено...

Ванда си замина од Париз, Икарди не дојде на тренинг

0
Ванда Нара и Мауро Икарди дефинитивно се разведуваат, потврдуваат аргентинските медиуми откако добиле потврда за разделбата меѓу голгетерот на ПСЖ и неговата сопруга....

Претседателите на Русија и САД со заедничка изјава за стратешката стабилност

0
Русија и САД ја потврдуваат својата посветеност на принципот дека никогаш не треба да се започнува никаква нуклеарна војна во светот. Ова се...

Британската мутација на корона вирусот предизвикува за 30% поголема смртност

0
Компаративните научни анализи потврдуваат дека е смртноста кај лицата заразени со британската мутација на корона вирусот е поголема во однос кај оние коишто се...

Апсорпцијата на витамин Д преку сонцето за време на пандемијата е...

0
Бројни научни истражувања потврдуваат оти Сонцето е главниот предуслов за лачење витамин Д во организмот, а скоро половина од светското население има недоволно,...