таг: потврден

Досега во Македониjа нема случај на новиот сој на коронавирусот –...

0
Досега во земјава нема потврден случај на новиот сој на коронавирусот наречен кракен, изјави за МИА Александар Петличковски, претседател на Комисијата за заразни...

Нов случај на ебола откриен во Конго

0
Нов случај на ебола е потврден во Демократска Република Конго, само четири месеци по крајот...

Што е флурона и кои се најчестите симптоми?

0
Во Хрватска е потврден првиот случај на флурона. Спротивно на некои тврдења на социјалните мрежи, ова не е нов вид на коронавирус. Што...

Потврден првиот случај со омикрон во Струга

0
Потврден е првиот случај со омикрон, новиот сој на Ковид – 19 во Струга, информира за МИА епидемиологот од Центарот за јавно здравје...

„Омикрон“ бил присутен во Нигерија уште во октомври

0
Во Нигерија е потврден првиот случај на сојот Омикрон на коронавирусот кај двајца патници кои...

И Јапонија регистрира случај на заразен со омикрон

0
Во Јапонија е потврден првиот случај на зараза со сојот омикрон на коронавирусот, откриен кај...

Кина – Ги заклучиле учениците цела ноќ во училиштето чекајќи резултати...

0
Училиште во Пекинг е привремено затворено поради еден потврден случај на Ковид 19. Како што...

Во Израел откриена подваријанта на делта-сојот

0
Израел објави дека е потврден случај на подваријанта на делта-сојот на коронавирус, кој претходно беше откриен во некои европски земји, објави...

Нови 202 случаи на коронавирусот во Србија – 3 лица починале

0
Коронавирусот во Србија е потврден кај 202 лица во последните 24 часа, а во исто време, 3 пациенти починале како последица на овој...

Делта сојот на коронавирусот се појави и во Босна

0
Делта сојот на коронавирусот е потврден кај жена од Меѓугорје, Босна и Херцеговина, објавија дел од босанските медиуми. Делта сојот првпат е...