таг: потврдено

„Подгответе се за нас“, порачаа соборците на Пригожин

0
Откако беше потврдено дека шефот на Вагнер, Евгениј Пригожин загинал во авионска несреќа...

Десетина повредени во конфликтот меѓу полицијата и граѓаните во Звечан, барикади...

0
Во болницата во Косовска Митровица за РТС е потврдено дека во конфликтот меѓу специјалните сили на косовската полиција и насобраните граѓани...

Мет Гала: Потврдено одржувањето на најпрестижниот моден настан во 2021 година

0
Официјално е потврдено, овогодинешната Мет Гала, најпрестижното модно случување, сепак ќе биде одржано, и покрај пандемијата на коронавирусот. Големиот моден...

Само една доза вакцина за оние кои прележале ковид

0
Луѓето на кои им е потврдено дека имаат дијагностициран корона-19, ќе добијат само една доза вакцина за коронавирус шест месеци по надминувањето на...

СЗО: Не е потврдено дека вакцините не се ефикасни против новиот...

0
Не е потврдено дека постоечките вакцини не се ефикасни против новиот вид на Ковид-19, што беше откриен во Велика Британија. Светска здравствена организација...