таг: потврдени

Би-Би-Си: На фронтот во Украина загинале повеќе од 50.000 руски војници

0
Анализата на Би-Би-Си, според нивните потврдени информации, покажува дека во Украина загинале над 50.000 руски војници, како и дека во втората година...

Во Србија потврдени 297 случаи на голема кашлица

0
Вкупно 297 потврдени случаи на голема кашлица се пријавени на територијата на Србија кај кои дијагнозата е поставена од почетокот на 2024 година,...

Во Грција потврдени вкупно 100 случаи на вирусот Западен Нил, починаа...

0
Во Грција досега се потврдени 100 случаи на вирусот Западен Нил, од кои 11 се во изминатата седмица, а починаа 13 лица, согласно...

Познати и потврдени се сите учесници во Евролигата

0
На состанокот на Бордот на Евролигата во Барселона беа потврдени учесниците во елитното натпреварување за следната сезона, а всушност списокот остана ист како...

Бројот на случаи на Ковид 19 во светот надмина 580 милиони

0
Вкупниот број на потврдени случаи на коронавирус ширум светот надмина 580 милиони, а бројот на...

СЗО: Се шират мајмунските сипаници- 780 случаи во 27 земји, а...

0
Вкупно 780 лабораториски потврдени случаи се пријавени во 27 земји каде болеста не е ендемична, соопшти во неделата Светската здравствена организација, оценувајќи дека...

Белгија: Потврден е десеттиот случај на мајмунски сипаници

0
Здравствените власти соопштија дека се потврдени десет случаи на мајмунски сипаници во Белгија, други случаи...

Голем пораст на бројот на заразени во Италија, речиси 100.000 нови...

0
Во Италија денеска се потврдени 99.848 нови случаи на зараза со коронавирус, што е значително...

Во Словенија е забележан значителен пад на нови случаи со Ковид-19

0
Во последните 24 часа во Словенија се потврдени 3.731 инфекција со коронавирус, 40 помалку од...

Смирување на омикрон бранот во Словенија

0
Во изминатите 24 часа во Словенија се потврдени 4257 нови случаи на коронавирус, а 15...