таг: потврдените

Омикрон варијантата доминантна меѓу потврдените случаи во Франција

0
Варијантата омикрон на коронавирусот сега е доминантна меѓу потврдените случаи на ковид-19 во Франција, соопшти...

Во Дебар меѓу новозаразените седумгодишно дете и момчиња на возраст од...

0
Во Дебар вчера потврдените 12 нови случаи со Ковид-19 е едно седумгодишно дете, кое се заразило од контакт со блиско лице. Меѓу нив...