таг: постхумно

Дрезденската награда за мир ќе му биде доделена на Навални

0
Овогодинешната Дрезденска награда за мир треба постхумно да му биде доделена на водечкиот руски опозиционер Алексеј Навални. Неговата сопруга, Јулија Навални, ќе...