таг: Постојните

Мехмедовиќ бара построги мерки оти само 40 отсто од населението е...

0
Ако останат во сила постојните мерки за заштита и се воведат нови порестриктивна мерки, пикот на ширењето на омикрон варијантата ќе достигне...

Шефот на лабораторијата што ја произведе „Спутник V“ кажа што мисли...

0
Постојните вакцини против коронавирусот ќе обезбедат заштита од потешки форми на ковид-19, предизвикани од новиот сој омикрон, изјавил Владимир Гушчин, шефот...