таг: постојано

Нобеловецот за мир, Олег Орлов осуден на 30 месеци затвор во...

0
70-годишниот застапник за човекови права беше осуден за „постојано дискредитирање“ на руската армија во напис каде што ја осудува инвазијата на...

Стјуардеса: Никогаш не правете ги овие три работи во авиони

0
реклама Постојано ни се повторуваат некои информации на секој лет, но има и некои работи...

Шест златни правила на холандските родители за воспитување среќни деца

0
реклама Холандските деца постојано се рангирани како најсреќни во светот. Токму тоа го поттикна психологот...

Совети за помалку прашина во домот – за да не морате...

0
реклама Иако постојано чистиме и се трудиме да ја одржуваме хигиената во домот, постои една...

Африка се дели на два дела, може да се создаде нов...

0
реклама Дека Земјата постојано се менува не е тајна, а откритието кое веќе некое време...

Ова се најнесмасните хороскопски знаци

0
СИТЕ познаваме некој кој постојано се сопнува, си сипува кафе или постојано испушта работи. Во астрологијата се верува дека за тоа...

Бројот на жртвите во Турција и Сирија достигна над 11.000

0
Бројот на жртвите од земјотресот во Турција и Сирија постојано се зголемува. Спасувачките тимови продолжија со потрагата по преживеани. Но, спасувачките...

Луѓето родени под овие знаци често се огорчени и зајадливи

0
ИМА луѓе кои постојано држат лутина кон некого. Тие се цинични, саркастични, каустични и често кажуваат груби работи кога се вознемирени. Тие не...

Го имате дома, а не знаете дека лечи се: Најздравото нешто...

0
Иако фармацијата напредува постојано, луѓето сеуште се лекуваат и со природни домашни лекови, кои се моќни и ефикасни. Меѓу овие лекови спаѓа и маслото...

Индискиот орев го чува здравјето, еве зошто е добро да го...

0
Ако постојано имате потреба нешто да грицнете, најдобро би било тоа да бидат јаткастите плодови. Еден од најважните е индискиот орев. Оваа...