таг: постигнува

Функционери на НАТО: Кијив постигнува значајни резултати на бојното поле, Украина...

0
Украина постигнува суштински резултати на бојното поле, додека акциите на Русија се неефикасни од воена гледна точка, изјави претседавачот со Воениот комитет на...

Зеленски го разреши министерот за одбрана Резников, вели дека е потребен...

0
Во деновите кога Киев тврди дека постигнува поопипливи резултати во повеќемесечната контраофанзива, украинскиот претседател Володимир Зеленски го разреши министерот за одбрана...