таг: Постигнувањето

Отворена границата со Египет, се евакуираат странци и тешко повредени од...

0
Катар во соработка со САД посредуваше во постигнувањето договор меѓу Египет, Израел и...

Мбапе, најмладиот играч со 40 гола во Лигата на шампионите

0
Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе го подобри постигнувањето на својот соиграч Лионел Меси. Французинот сега...

Рудигер: Она што не те убива, те прави посилен

0
Дефанзивецот на Реал Мадрид, Антонио Рудигер, се повреди при постигнувањето на гол во последната минута, со што...

Дефиниција за несебичност – Меси можеше и до хет-трик, но го...

0
Постигнувањето на голови никогаш не било врвен приоритет во играта на Лео Меси, а аргентинскиот генијалец ја потврди својата несебичност и на дуелот...

Колективен имунитет ќе се постигне кога ќе се вакцинира 90% од...

0
Постигнувањето на колективен имунитет против коронавирусот бара да бидат вакцинирани меѓу 70 и 90 отсто од граѓаните, оцени главниот американски епидемиолог, Ентони Фаучи....

Фаучи: Колективeн имунитет се постигнува со стапка на вакцинација до 90...

0
Постигнувањето на колективен имунитет против коронавирусот бара да бидат вакцинирани меѓу 70 и 90 отсто од граѓаните, оцени главниот американски епидемиолог, Ентони...