таг: постигна

Која е тајната на успехот на сингапурската математика?

0
Оваа азиска земја постигна најдобри резултати во меѓународното оценување на учениците, а голема заслуга за тоа има посебниот начин на кој се предава...

Прва плеј оф победа на Сакраменто Кингс, после 17 години

0
Деарон Фокс постигна 38 поени во својот прв меч во плејофот во кариерата и заедно...

Хрватските медиуми: Аријан Адеми се сели во Кина!

0
Големото дерби против Хајдук во кое постигна еден гол и имаше една асистенција воедно ќе...

Гави, третиот најмлад играч со постигнат гол на СП

0
Репрезентативецот на Шпанија,  Гави, го постигна петтиот гол за „Црвената фурија“, во триумфот од 7:0 против Костарика...

11-годишно момче има поголемо IQ од Стивен Хокинг и Алберт Ајнштајн

0
Мал гениј постигна највисока можна оценка на тестот за интелигенција на Менса, претекнувајќи ги Алберт Ајнштајн и Стивен Хокинг. Јусуф Шах (11)...

ФК Шкупи, го изненади Динамо во Загреб

0
Нерешениот резултат 2-2, кој тимот на ФК Шкупи го постигна на теренот на Динамо Загреб, во рамките на Лигата на шампионите, беше главна...

Помош за руските државјани кои се прогонувани во Русија

0
Германската влада постигна договор за нови поедноставени регулативи за обезбедување азил на руските граѓани кои...

Украина договори коридор за евакуација од Мариупол

0
Украина постигна прелиминарен договор со Русија за воспоставување на безбеден, хуманитарен коридор за евакуација на...

Русија исклучена од системот СВИФТ

0
Откако Западот постигна единство и реши да исклучи руски банки од т.н. СВИФТ, односно системот за прекугранични трансакции, овој платежен систем...

Русија и САД во заедничка мисија на Венера

0
Русија постигна договор за истражување на планетата Венера во заедничка мисија со САД, изјави шефот на руската државна вселенска агенција „Роскосмос“, Дмитриј Рогозин....