таг: постигнале

Француските левичарски партии излегуваат на избори во коалицијата „Народен фронт“

0
Француските левичарски партии соопштија дека постигнале договор за коалиција наречена Народен фронт, со која ќе учествуваат на претстојните избори што ги распиша претседателот...

Постигнат договор: Тотенхем добива одлично засилување од Евертон!

0
Двете страни постигнале договор и сега преостанува само уште фудбалерот да ги помине медицинските прегледи и да...