таг: постари

Германски виролог советува: Престанете да се вакцинирате на секои три месеци

0
Во Германија, лицата постари од 60 години можат да се вакцинираат против коронавирусот по четврти пат. Сепак, вирологот од Есен, Улф Дитмер, предупредува...

Грција воведува задолжителна вакцинација за сите над 60 години: „Кој ќе...

0
Грција воведува задолжителна вакцинација против Ковид-19 за лица постари од 60 години, што е драстичен чекор во борбата на земјата против...

Неколку трикови за среќа во подоцнежните години: Променете ги овие навики...

0
Колку се постари, толку повеќе луѓето бараат начин да се чувствуваат помлади. Под тоа може да се подразбира грижа за општото здравје...

Пожар во рускиот регион Урал: Најмалку 11 жртви во пензионерски дом

0
Најмалку 11 постари лица со ограничена подвижност ги загубија животите во пожар во пензионерски дом во рускиот регион Башкортостан на Урал, соопштија...