таг: Постарите

Четвртата доза од вакцината спасува живот, покажа израелско истражување

0
Постарите луѓе кои ја примиле четвртата вакцина Фајзер-Бионтек против Ковид-19 имале 78 отсто помала стапка на смртност од оваа болест од оние кои...