таг: постапка

ЕК покрена постапка против „Фејсбук“ и „Инстаграм“ за сомнеж за неспречување...

0
Европската комисија отвори формална постапка со цел да процени дали социјалните мрежи „Фејсбук“ и „Инстаграм“, кои се во сопственост на „Мета“, го прекршиле...

Русија ja стави естонскaта премиерка на листата на барани лица, во...

0
Руските власти во вторникот покренаа кривична постапка без преседан против естонската премиерка Каја Калас, обвинение за кое се тврди дека е политички мотивирано....

ФА нема да покрене никаква постапка против португалскиот фудбалер

0
Фудбалската Aсоцијација на Англија (ФА) нема да покрене постапка против капитенот на Манчестер Јунајтед, Бруно...

Европарламентот иницира укинување на имунитетот на двајца пратеници во врска со...

0
Претседателката на Европскиот парламент, Роберта Мецола започна итна постапка за одземање на пратеничкиот имунитет на...

СП2022: ФИФА поради знаме почна дисциплинска постапка против Србија

0
Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) потврди дека е отворена дисциплинска постапка против Фудбалската федерација на Србија...

Реал Мадрид, Барселона и Јувентус надвор од ЛШ?

0
УЕФА покрена дисциплинска постапка против Реал, Барселона и Јувентус, бидејќи со обединувањето со цел лансирање на Суперлигата,...

Поднесена тужба против Грција за насилство врз бегалците: Ги тепале и...

0
Поднесена е постапка до Европскиот суд за човекови права во Стразбур против државата Грција за шокантното насилство и незаконското одбивање на бегалците спроведено...

Владата почна постапка за втората транша од 80 милиони евра ковид...

0
Владата започна постапка за повлекување на втората транша од 80 милиони евра од Европската унија (ЕУ) за...

Обвинение против 55-годишен скопјанец за силување

0
По спроведена истражна постапка, јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе Обвинителен акт против скопјанец на 55-годишна возраст, кој се...