таг: постави

Шаленберг: Австриската влада си постави цел да стане 100 отсто независна...

0
Австриската влада си постави за цел целосно да го суспендира купувањето на руски гас до 2027 година, соопшти денеска министерот за надворешни работи...

Илон Маск го осветли „Х“, соседите во Сан Франциско не можат...

0
реклама Илон Маск постави огромен осветлен знак „Х“ во седиштето на компанијата во Сан Франциско,...

Ферстапен, најбрз на вториот тренинг во Монако

0
Макс Ферстапен во “Ред Бул” го постави најдоброто време на вториот тренинг пред Монако ГП...

13 летови, 16 такси, 9 автобуси и 4 возови: Посета на...

0
реклама Британски авантурист постави нов Гинисов рекорд со тоа што ги посети сите седум...

Лионел Меси постави два посебни услови за челниците на ПСЖ

0
Фудбалерот на Пари Сен Жермен и аргентинскиот репрезентативец Лионел Меси постави два посебни услови за...

Hов светски рекорд во сала во фрлање ѓуле

0
Американскиот атлетичар Рајан Крузер постави нов рекорд во фрлање ѓуле, откако на митингот во Покател во Ајдахо,...

103-годишна баба скокна со падобран и го собори светскиот рекорд

0
Рут Ларсон (103) од Шведска постави светски рекорд во неделата попладне кога скокна со падобран во тандем во близина на Мотала, на околу...

Илон Маск објави, па избриша контроверзна шега за Хитлер

0
Американскиот милијардер Илон Маск постави, па избриша објава на Твитер во којашто канадскиот премиер Џастин Трудо се споредува со нацистичкиот водач Адолф Хитлер....

Илон Маск амбициозно: „Ќе бидам изненаден ако не слетаме на Марс...

0
Илон Маск постави нов рок за неговиот проект за слетување на Марс. „Ќе бидам изненаден ако не слетаме на Марс во рок...

Канаѓанката Мекнил го собори рекордот на 50 метри грбно во мали...

0
Канаѓанката Маргарет Мекнил постави нов рекорд на патеката 50 метри грбно на Светското првенство во 25-метарски базени што се одржува во Абу Даби....