таг: поставена

Поставена барикада во мултиетничката населба Бошњачка Махала во Северна Митровица

0
Денеска е поставена барикада во мултиетничката населба Бошњачка Махала во Северна Митровица. Оваа...

Дали Чарлс Трети ќе ја носи империјалната круна?

0
Британската царска државна круна поставена на ковчегот на кралицата Елизабета Втора е моќен симбол на кралското величество и суверенитет. Од царската државна круна...

Референдум за приклучување на Керсон кон Русија

0
Воената администрација во окупираниот украински град Керсон, поставена од Москва, соопшти дека се подготвува да...