таг: последни

Адем Мекиќ е оптимист: Одиме на победа и на позитивен исход

0
Македонскиот кошаркарски репрезентативец Адем Мекиќ е оптимист пред двата последни натпревара во претквалификациската фаза за Евробаскет 2025....

Атлетико Мадрид во Ријад без Гризман и Савиќ

0
Фудбалерите на Атлетико Мадрид, последни пристигнаа во Саудиска Арабија, каде од утре до недела ќе се игра турнирот во Суперкупот на Шпанија. ...

Елмас: Во Ерменија одиме да победиме

0
Македонската фудбалска репрезентација ги продолжува подготовките за двата последни натпревари од квалификациите за Светското првенство 2023 против Ерменија (11 ноември) и Исланд (14...

Најдобрите фудбалери подготвени за двата меча против Ерменија и Исланд (ФОТОГАЛЕРИЈА)

0
Mакедонската фудбалска репрезентација ги започна подготовките за двата последни натпревари од квалификациите за СП 2023 против Ерменија во гости (11. ноември) и со...