таг: последниве

(ВИДЕО) Научниците дадоа објаснување за портокаловите реки на Алјаска

0
Во последниве години реките во Алјаска стануваат портокалови. Откако тоа првпат беше забележано во 2018 година, феноменот продолжува. Во истражувањето објавено во...

Еве ги изненадувачките придобивки од слушањето аудио книги

0
реклама Во последниве години, популарноста на аудио книгите вртоглаво порасна, станувајќи омилена забава за многумина...

Зошто сѐ повеќе вакцинирани се заразуваат со коронавирусот?

0
Последниве недели сѐ почесто слушаме за случаи на вакцинирани што се заразиле со вирусот – меѓу пријателите на нашите пријатели, меѓу познатите личности,...

Георгина нема мир ни на улица: Ја прашаа каде ќе игра...

0
Во последниве денови се пишуваше многу за Кристијано Роналдо, особено откако Масимилијано Алегри повторно седна на клупата на Јувентус. Роналдо е поврзан...

ВИДЕО | Бритни Спирс конечно проговори и одговори на прашања од...

0
Во последниве години, се почесто во јавноста може да се видат видеа и објави за поддршка на Бритни Спирс. А имено, загрижените...

За здраво слабеење: Авокадото во служба на убавината

0
Авокадото е плод кој во последниве години доби голема популарност и може да се најде и кај нас. Тоа иако е малку...

Професор Даниловски: Тешките симптоми кај ковид-19, пред сѐ, се должат на...

0
Во бројни објавени студии последниве месеци недвосмислено се покажува дека тешките симптоми кај ковид-19, пред сѐ, се должат на автоимуни реакции, а не на...

Починати 11 лица, 316 новозаболени со ковид 19

0
Во последниве 24 часа, по изработени 1562 теста, регистрирани се 316 новозаразени со Ковид-19 во Македонија. Оздравеле 681 пациент, а починале 11...

Сем Асгари сака со Бритни Спирс да основаат семејство

0
Поп принцезата Бритни Спирс последниве  недели е во центарот на вниманието благодарение на документарецот на угледниот „Њујорк тајмс“ за нејзината кариера одбележана...

Се врати по една година, веднаш му се случи истата несреќа

0
Во последниве години, повредите на вкрстените лигаменти станаа почести на фудбалските терени и се сметаат за најтешки...