таг: последиците

Јермак: Во руските напади загинаа 36 лица, а 140 се повредени

0
Од последиците на денешното руско гранатирање на цели низ Украина загинаа 36 лица, а уште 140 се повредени, соопшти началникот на кабинетот на...

Давос: Климатските промени во наредните децении се закануваат со смрт на...

0
Последиците од климатските промени во наредните децении веќе се смртна закана за неколку милиони луѓе и ќе предизвикаат сериозни болести и високи трошоци...

Ковид-19: Се намалува бројот на заразени и починати на глобално ниво

0
Бројот на заразени со коронавирус и смртни случаи од последиците на инфекцијата на глобално ниво...

Ново заклучување? Во Словенија 43 отсто од тестовите се позитивни!

0
Во Словенија 11 лица починаа од последиците на Ковид-19 во последните 24 часа, а 1.136...

Србија ќе добие 200 милиони евра од ЕИБ за ублажување на...

0
Со цел ублажување на последиците од пандемијата, Владата на Србија и Европската инвестициска банка (ЕИБ) потпишаа финансиски договор за заем вреден 200 милиони...

Како да ги ублажиме последиците од климатските промени и колку е...

0
Како да ги ублажиме последиците од климатските промени и колку е важно тие да бидат дел од политиките и активностите во сите сектори...