таг: последица

Во торнадо во САД загинаа најмалку седум лица

0
Најмалку седум лица загинаа, а 12 се повредени во САД како последица на торнадо. Шест...

Вкупно 18 лица починаа од ковид-19, нови 396 заразени од 4.858...

0
Вкупно 18 лица починаа како последица од компликации од ковид-19, регистрирани се нови 396 случаи од 4.858 тестирања, информира Министерството за здравство. ...

Како последица на коронавирусот почина кикбоксер кој бил антиваксер

0
Белгискиот кикбоксер Фредерик Синистра почина како последица на коронавирусот во 42-та година од животот. Синистра не бил вакцинира, коронавирусот го сметал за...

Почина легендарниот тенисер Мануел Сантана

0
Во 83-та година од животот, како последица на Паркинсонова болест, почина легендарниот шпански тенисер и прв освојувач на златен олимписки медал во историјата...

Во Србија бебе почина од коронавирус

0
Едно бебе почина како последица на инфекција со корона вирусот на Детската клиника во Белград. За жал, првото бебе кое...

Албанија: Петгодишно дете почина од ковид-19

0
Петгодишно дете почина како последица од компликации со ковид-19 во болница во Тирана. ...

Во Македонија од ковид-19 починале 22 лица кои веќе биле вакцинирани

0
Вкупно 22 лица починале како последица од инфекција со Ковид и покрај тоа што се вакцинирале, објави „Фактор“ повикувајќи се на официјални...

СЗО: Нееднаквиот пристап до вакцини е меѓу најголемите пречки за ставање...

0
Случаите на зараза и смртните случаи како последица од коронавирусот се намалуваат во повеќето региони, вклучително и...

Албанските новинари бараат приоритет во вакцинирањето

0
Во Албанија како последица од Ковид-19 починати се осум новинари, а неколку десетици новинари и други медиумски работници се заразени при извшувањето на...