таг: поскапува

Се зголемува цената на пивото за над 15 отсто

0
И пивото поскапува поради инфлацијата, што во Германија не било случај со деселетија… Па така, литарска кригла пиво на Октоберфест ќе чини меѓу...

ВМРО: Власта воведува нов данок за дизел, ќе го поскапи за...

0
Дизелот ќе поскапува за дополнителни четири денари по литар. Оваа информација доаѓа од опозициската ВМРО-ДПМНЕ кои тврдат дека во ребалансот на буџетот има...

Поскапува храната во светот веќе девет месеци

0
Во светот храната поскапува веќе десет месеци по ред. Најголем раст има кај млечните производи, месото и растителните масла, објави денеска Организацијата...