таг: поскапи

Нема да има поскапување на струјата

0
Струјата нема да поскапи. Според неофицијални информации од РКЕ, ќе има „незначително, минимално намалување на цената“. Но,...

Синдикатите и дел од граѓанските здруженија против поскапувањето на струјата

0
Струјата не смее да поскапи, децидни се граѓанските здруженија. Нов ценовен удар врз џебот на граѓаните ќе биде премногу во време на пандемија,...