таг: поседува

„Тесла“ меѓу најголемите купувачи на криптовалути, но овие компании сепак имаат...

0
Кој поседува најмногу биткоини во јавно тргуваните компании? Тесла е четвртиот најголем сопственик на листата, со биткоини во вредност од...

Ким Кардашјан обвинетa за оштетување на култното здолниште на Мерилин Монро

0
Приватниот музеј кој го поседува култниот фустан на Мерилин Монро дозволил трајно да биде оштетен кога ја позајмил на естрадната ѕвезда Ким Кардашјан...

Животна мантра за секој хороскопски знак: Следете го срцето, но „понесете“...

0
Секој хороскопски знак поседува своја мантра, која се повторува низ животот. Убаво е да ја знаете за да решите сопствени проблеми и дилеми. Овен...